Výživa a doplňky stravy sportovců

Ve spolupráci s naším partnerem pro oblast výživy a doplňků stravy - společností Enervit - vám přinášíme sérii online seminářů o výživě a doplňcích stravy. 

Dozvíte se vše potřebné o výživě před, po i během sportovního výkonu, včetně řady detailů o tom co se s vaším tělem v těchto situacích děje. 

Sacharidy ve výživě a sportu

Úvodní díl o tom co jsou sacharidy, jaké druhy známe a hlavně o tom jaké druhy užívat během sportovního výkonu.

Výživová strategie před cvičením a sportovním výkonem - sacharidy  

Už z názvu je zřejmé, že druhý díl je hlavně o tom co a jak udělat před tím, než samotný sportovní výkon začne. Ať už jde o závod, nebo o trénink.

Výživová strategie před cvičením a sportovním výkonem - AMINOKYSELINY

Třetí díl se zaměřuje na problematiku stravování před trénikem, jehož cílem je nárůst síly a budování svalové hmoty. Pojednává totiž o aminokyselinách a o významu jejich včasného podání.

Nápoje a pitný režim (nejen) při sportu

Co, proč a kdy pít během sportování, ale i během dne. Tak právě o tom - o správném pitném režimu - je čtvrtý díl našeho semináře.

Výživa a suplementace během výkonu

Výživa během výkonu - aneb, co sníst aby vám lidově řečeno nedošlo. Jaké jsou zdroje energie během výkonu? Čím nejefektivněji doplňovat energii během sportu? Jaké je doporučené dávkování sacharidů během výkonu?

Zotavení a regenerace po výkonu I

Závod máte za sebou - je potřeba dotankovat nádrže. Co je to vlastně ta regenrace? A proč se jí nevyplatí podceňovat? Čím a jak optimálně doplnit svalový glykogen?

Zotavení a regenerace po výkonu II

V tomto díle rozvíjíme problematiku zotavení a regenerace po výkonu z předchozího dílu o syntézu bílkovin po tréninku a o pohled na suplementaci aminokyselinami BCAA a glutamin.


Vstup pro členy
Zapamatovat